Co oznacza podwyższony poziom limfocytów u 23-latka?

Dzień dobry. Chciałem dowiedzieć się co moze oznaczać lekko podwyższony poziom limfocytów? Robiłem badania krwi i wyszło ich 46 przy normie 20 - 40. Czy to jest coś niepokojącego? Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany, lekko podwyższony poziom limfocytów najczęściej jest konsekwencją infekcji wirusowej. Jeśli jednak jest to jedyna nieprawidłowość w pełnym wyniku morfologii a Pan nie ma żadnych niepokojących objawów to nie ma powodów do niepokoju.