Co oznacza wynik badania krwi CEA

co oznacza wynik badania krwi, Immunochemia CEA 8,41ng/ml przy normie (00-4,3)
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Podwyższone stężenie we krwi może wskazywać na obecność nowotworu lecz nie określa jego rodzaju. CEA oznacza się również często w celu monitorowania pacjentów z nowotworami układu pokarmowego (ocena wznowy ). Podwyższony poziom CEA może także wskazywać na schorzenia niezwiązane z nowotworem, takie jak stany zapalne, marskość wątroby,wrzód żołądka oraz również u osób palących poziom CEA bywa wyższy niż u niepalących.
Za mało podano w poście danych klinicznych aby móc odnieść się do badania. Pozdrawiam

podwyższona norma antygenu karcinoembrionalnego wymaga dalszej diagnostyki ale NIE JEST TO METODA WYKRYWANIA NOWOTWORÓW-po co zostało to badanie zrobione więc...???
pozdrawiam
Marcin Koncewicz