Co oznacza wynik USG nerek u 42-latki?
Witam, byłam dzisiaj na USG. Wyszło mi, że w warstwie korowej obu nerek są ogniska AML. Po stronie prawej 3mm, 4mm i po lewej 4mm. Czy to coś groźnego? Da się z tym żyć lub można to wyleczyć? Do jakiego lekarza się udać?

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Niewydolność nerek w cukrzycy
Cukrzyca to choroba, która atakuje wiele organów, również nerki. Może współwystępować z ich niewydolnością. Sprawdź, co warto wiedzieć o niewydolności nerek w cukrzycy.
Dzień dobry,
AML to skrót oznaczający naczyniakomięśniakotłuszczaka- to zwykle łagodny guz, nie wpływający na pracę nerek. W przypadku zmian, których rozmiar wynosi 2-4 cm wymagana jest kontrola ultrasonograficzna co ok. 12 miesięcy, natomiast guzy o średnicy nieprzekraczającej 2 cm nie wymagają tak częstego monitorowania. W przypadku małych, bezobjawowych AML nie ma potrzeby wdrażania leczenia.