Co oznaczają tylne uwypuklenia w RTG?
Prosze o interpretację rm szyi: lordoza szyjna zniesiona. Tylne uwypiklenia k. M. C3/C4 C4/C5 z modelowaniem worka oponowego. Na poziomie th1 uwypuklenia obustronne boczne k.m. Zwerzajace obustronne otwory mk. Poza tym zarys kanalu kręgowego bez istotnych zwezen. Sygnal kregow i krazkow mk niezmieniony wysokosci trzonow kregow i przestrzeni mk typowe zarys rdzenia kręgowego prawidłowy Bardzo dziękuję

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam serdecznie,
Wynik badania obrazowego uwidocznił chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.