Co oznaczają zmiany w kolorze kału?

Od dwóch dni zaobserwowałem zmiany w kolorze kału. Jest on koloru czarnego, jakby z lekkim odcieniem zielonego i nieco smolisty. Taka barwa nie występuje za każdym razem. Wypróżniam się średnio 4 razy dziennie (u mnie to norma od lat). Nie odczuwam też żadnych innych dolegliwości, bólu. Czy w tym wypadku powinienem się jakoś przebadać?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć . Sadze ze warto jest wykonać badanie kalu na krew utajona