Co powoduje podwyższone ciśnienie, nadmierną potliwość i małą tolerancję wysiłku?

Witam. Mam 18 lat.Jestem szczupłą osobą, prowadzę umiarkowanie aktywny tryb życia. Od ponad pół roku chodzą za mną następujące objawy:nadmierna potliwość mimo chłodu, puls 100-115 w spoczynku, podwyższone ciśnienie, zatykanie uszu, bóle głowy po jednej stronie, męczące zadyszki podczas chodzenia, b.mała tolerancja wysiłku ( przebiegnięcie 15 metrów przyprawia o uczucie, jakby serce chciało wyskoczyć na zewnątrz).Echo serca, spirometria w normie. Jaki może być powód powyższych objawów? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

A jak wygląda zapis EKG? Być może warto jest założyć Holtera. Proponuję zgłosić się do lekarza kardiologa