Co znaczą silne bóle pochwy przy badaniach ginekologicznych?

Witam. Mam problem ginekologiczny. W trakcie ciąży (zaczęłam mieć silne bóle pochwy przy badaniach ginekologicznych i stosunku pochwowym. Lek. ginekolog szukał przyczyny ale jej nie znalazł. Podczas porodu sn doszło do ,, braku postępu porodu'' i skończył się cc. Bóle po ciąży nie ustały (minęło 9 miesięcy). Od kilku lat miałam dolegliwości bólowe pleców które się mocno nasiliły, trafiłam pod opiekę lek. neurologa z prawdopodobieństwem dyskopatii. Może to być powiązane? Co zrobić?

Czasami przy uszkodzeniu ogona końskiego dochodzi do nadwrażliwości okolic sromu. Proszę skonsultować temat z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki

Dyskopatia może być jedną z przyczyn. Potrzebna jest diagnostyka różnicowa. Jeżeli chodzi o dyskopatię jako przyczynę - polecam metodę McKenziego. Co do innych przyczyn i możliwości leczenia, proszę zainteresować się fizjoterapią uroginekologiczną. Pozdrawiam