Co znaczą wyniki badania krwi u 17-letniego syna?

Witam Serdecznie , proszę o wstępną interpretację podwyższonych wskaźników badania krwi 17 letniego syna: Erytrocyty 6.30 norma do 5.60 Hemoglobina 17.2 norma do 16.6 Hematokryt 49.8 norma do 49.0 Limfocyty 3.59 norma do 3.26 Bazofile 0.90 norma do 0.70 Pozdrawiam L

Dzień dobry,

Wyniki badań wskazują na łagodną nadkrwistość. Proszę je powtórzyć (aby wyeliminować błąd laboratoryjny) oraz przy okazji dorobić badania takie jak układ krzepnięcia, D-dimery,, CRP, ALAT, ASPAT, kreatynina, mocznik, analiza moczu i jeśli problem się powtórzy pójść do dobrego internisty, który zdiagnozuje przyczynę lub w razie potrzeby odeśle Panów do hematologa. Warto również wykonać usg brzucha i dokładnie ocenić śledzionę, czy nie jest np. powiększona

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
specjalista endokrynolog
specjalista diabetolog
specjalista chorób wewnętrznych