Co zrobić w przypadku powiększonych węzłów chłonnych, suchego kaszlu i osłabienia?
Witam. Mam 25 lat i jestem kobietą. Dwa miesiące temu dokuczał mi silny ból w okolicy biodra, utrudniał chodzenie. Któregoś dnia samoistnie ustąpił. Od tego czasu mam jednostronnie powiększone węzły chłonne (niebolesne, twarde) i temp. ciała oscylującą w granicach 37 - 37,5, dodatkowo suchy kaszel i osłabienie. Morfologia w normie, jedynie monocyty nieznacznie podwyższone, OB 2, RTG klp prawidłowy. Leczenie antybiotykiem jedynie zmniejszyło kaszel. Do jakiego specjalisty powinnam się zgłosić?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
W pierwszej kolejności może udać się pani do pulmonologa. Próbowałbym wykluczyć ewentualne zakażenie/stan zapalny w układzie oddechowym. Można wykonać badanie CRP i powtórzyć morfologię krwi z rozmazem ręcznym. Ból stawu mógł być koincydencją lub tworzyć składową choroby zapalnej.