Czas oczekiwania na zabieg obrzezania na NFZ

Jak długo sie czeka średnio na zabieg obrzezania poprzez NFZ w Polsce?Mam na myśli zabieg ze względów zdrowotnych.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W zależności od województwa i szpitala, czas oczekiwania może wynosić od kilkunastu dni nawet do kilkunastu tygodni.

To wszystko zależy od stopnia zwężenia i zaawansowania problemu. Przy znacznym zwężeniu i pilnym zabiegu oczekiwanie nie powinno trwać zbyt długo. Oczekiwanie na niepilny zabieg zależy od wydolności funduszu zdrowia w danym rejonie.