Częste ulewanie u 4-tygodniowego dziecka

Moj 4 tygodniowy synek bardzo czesto ulewa po karmieniu piersia a dzis wrecz zwymiotował 3 razy raz az poszło nosem.Od poniedziałku przyjmuje on także po jedzeniu 4 razy dziennie po 1 ml Mycostatin na plesniawki.Mieszkamy w Norwegii i tutejsi lekarze maja dziwne podejscie do dziecka tłumaczacz ze to normalne.Od 2 dni mały jest bardzo pobudzony i w ciągu dnia mało przesypia.Jest nerwowy gdy sie go odkłada chodzby na chwile najlepiej sie czuje jak sie go nosi na rekach w rożku.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ulewanie dziecka po posiłkach jest następstwem niedojrzałości przewodu pokarmowego. Jeśli jednak dziecko ulewa po każdym posiłku, powinien je zbadać lekarz.