Czy aparat na zęby ma wpływ na rysy twarzy?

Witam Mój przypadek jest bardzo specyficzny. Bede mial zakladany aparat ortodontyczny, który wyrówna mi łuki zębowe, mam tzw tyłozgryz. Haczyk w tym, ze w miejscu trójki górnej rośnie mi kolejny ząb który jest wyciągany łańcuszkiem (trójkę stałą mam) i zanim zaloze aparat musze miec wyrwaną tą czwórkę zeby zab który mi rosnie mial miejsce w którym moze wyjsc. Tu pojawia się moje pytanie. Czy cały ten zabieg usunięcia czwórki w której potem będzie kolejny ząb i wyrównanie łuków zeby byly w jednym rzędzie wplynie jakos na moje rysy twarzy? pozytywnie lub negatywnie? Bardzo proszę o odpowiedz

Opisana przez Pana sytuacja zwykle oznacza asymetrię czaszkowo-zgryzową. Bez dokładnej diagnozy bardzo ciężko jest mi odpowiedzieć na pytanie. Pozdrawiam