Czy brzydki zapach z rany jest objawem gojenia?

Moja mama ma owrzodzenie nad kostką lekarz podejrzewa piodermię zgorzelinową, czekamy na wizytę u immunologa, rana przemywana i schodzi z niej tkanka martwicza jednak ostatnio zaczęła śmierdzieć- czy może to być objaw gojenia czy właśnie odwrotnie

Tkanka martwicza i nieprzyjemny zapach z rany świadczą o jej zakażeniu. Wskazany jest wymaz z rany na posiew i antybiogram oraz wdrożenie antybiotykoterapii. Proponuję wizytę u chirurga