Czy jest szansa na powrót miesiączki spowodowanej zatrzymaniem przez dietę?

Witam, mam 18 lat i już naprawdę długo nie mam miesiaczki przez dietę która byla bardzo restrykcyjna. Mam 170 cm wzrostu i około 54 kg wagi. Generalnie to często lubię jesc to samo np: Na śniadanie Bułka z mała łyżeczką masła z twarogiem ,jakaś wędlina i warzywami (spora ilością ) Do tego wafle ryzowe lubię robić sobie z nich dodatkowe ,,kanapki " 3 godziny później Serek wiejski z bułka i jabłkiem Obiad Makaron około 100g z sosem (aspiro z biedronki ) i warzywami .... No i parę wafli ryowych Kolacja Znowu Serek wiejski z warzywami Proszę mi doradzić co zmienić zeby ten okres wrocil naprawdę się boje , zaczęłam jesc więcej niz wcześniej bo wtedy nawet chleba unikałam Czy jest szansa ze mi wróci ta miesiaczka.

Dzień dobry,

aby powróciła miesiączka powinna mieć Pani odpowiednią masę ciała a także odpowiednią do wieku ilość tkani tłuszczowej to prekursor hormonów). Może się Pani zgłosić do dietetyka, który pokaże Pani jak powinna wyglądć u Pani prawidłowa dieta.

Pozdrawiam