Czy leczenie ortodontyczne przyniesie skutki?

Witam. Jestem w trakcie leczenia ortodontycznego, mam dosyć specyficzną sytuację, ponieważ nie mam 2 dolnych piątek. Na górze natomiast mam zatrzymany Zab w dziąśle (3). I Ortodonta zalecil mi wyrwanie mlecznej 3 wraz z 4 I sciagniecie kła w odpowiedniego miejsce. Nastepnie do usiniecia ma być czworka gorna z 2 strony po to, by pozostale zeby wyprostowac. Mam ogromne obawy przed tymi działaniami. Głównie chodzi o to, czy górna I dolna szczęka będą do siebie ściśle przylegać skoro na dole nie mam piątek a na górze będę bez czworek? Proszę o poradę. Pozdrawiam.

Pani przypadek wymaga bardzo dokładnej diagnozy. Bez rozpoznania wady postawy i zgryzu, asymetrii czaszkowo-zgryzowej, stanu stawów skroniowo żuchwowych I samego układu szczęk, ich kształtu i położenia poszczególnych zębów nikt odpowiedzialny nie wyrazi swej opinii. Pozdrawiam serdecznie