Czy mam odpowiednią wagę? Proszę o radę

Niedługo skończę 14 lat. mój wzrost: 167cm, moja waga: 49,5 kg robiłam sobie testy BMI, ale powiedziano mi, że to jest pewne tylko dla osób dorosłych. Czy mam niedowagę?
ponad rok temu

Witam serdecznie,

to prawda, że BMI służy do oceny masy ciała u osób dorosłych. Dla dzieci i młodzież wskaźnik ten należy odnieść do specjalnych siatek centylowych. W Twoim przypadku BMI odpowiada wartości 25 centyla, który jest dolną granicą normy. Poniżej rozpoznaje się niedowagę, więc nie powinna dopuścić do spadku masy ciała, a przytyć wręcz kilka kilogramów.

Pozdrawiam