Czy mam rozpocząć drugie opakowanie później?

Witam, mam problem... Właśnie powinnam zacząć brać drugie opakowanie tabletek wczoraj i zapomniałam całkiem. Więc czy dziś mam wziąć od razu 2 tabletki – jedną z wczoraj, drugą z dziś (tak jak jest to w przypadku pominięcia jednej tabletki), czy po prostu zacząć normalnie dziś pierwszą tabletkę z drugiego opakowania? I nie miałam stosunku podczas przerwy tylko podczas brania tabletek, tak już pod koniec. Czy istnieje ryzyko ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W opisanej sytuacji należałoby zażyć dwie tabletki w dniu, w którym przypomniała sobie Pani o pomyłce. Konieczne jest też dodatkowe zabezpieczenie (prezerwatywa) przez następne 7 dni. Jeśli zastosuje Pani te zabezpieczenie, a w tygodniu poprzedzającym pomyłkę (czyli podczas przerwy) nie odbywała Pani stosunków, to ryzyko ciąży jest małe. Jednak i tak po zakończeniu tego opakowania warto wykonać test ciążowy (na wszelki wypadek).

Pozdrawiam!