Czy może to być związane z tym dużym stresem w pracy?

Pracuje jako opiekunka w Niemczech, mam 40 lat. Praca ekstremalna, jestem całe 2 miesiące sama z ciężką demencją. Od roku wiem że mam chorobe wieńcową po moim dziadku. Ostatnio odczuwam mocną arytmię serca. Czy może to być związane z tym dużym stresem w pracy? Wczoraj miałam cisnienie 180/100.

Dzień dobry, osoby chorujące na choroby wieńcowe powinny unikać stresów. Niestety to "zły towarzysz" tej choroby. Nawet jeżeli stres jest przyczyna nadciśnienia to koniecznie trzeba udać się do lekarza kardiologa.
Pozdrawiam A. Pacia

Dzień dobry!
Owszem, występowanie stresu - także tego przewlekłego - ma duży związek z chorobami serca, wpływa na ciśnienie.
Z wyrazami szacunku
Barbara Sulanowska