Czy można podać matce lek Bilobil bez konsultacji z lekarzem?

Czy mogę podać mamusi Bilobil zanim lekarz psychiatra przyjdzie do domu.Mamusia nie chce iść do psychiatry.Lekarz rodzinny podejrzewa demecje

Witam,

preparaty miłorzębu japońskiego (Bilobil) dostępne bez recepty można uznać za bezpieczne. Jednakże ich skuteczność jest bardzo ograniczona- badania kliniczne pokazują ich skuteczność jedynie nieco przewyższającą placebo.
W przypadku rozpoznania otępienia najbardziej skuteczne są leki prokognitywne z grupy inhibitorów acetylocholinesterezy oraz memantyna- jednak o podjęciu leczenia powinien zdecydować lekarz.
W przypadku podejrzenia otępienia należy wykluczyć wpływ innych chorób lub zażywanych leków, oznaczyć poziom witaminy B12 oraz zbadać funkcje tarczycy (TSH)

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl