Czy można samodzielnie wyleczyć tiki?

Witam, mam problem z tikami nerwowym (zaciskanie powiek, skurcze mięśni, wydawanie odgłosu, ruszanie nosem). Czy można to wyleczyć samemu? Jeśli jest tak możliwość, to jak?

Witam!
Warto z tym problemem zgłosić się do psychologa. Tiki mogą utrudniać funkcjonowanie w społeczeństwie i prowadzić do izolowania się oraz wycofania z aktywności społecznych. Pomoc psychologa może pozwolić Ci poznać przyczynę powstawania tików oraz wpłynąć na poprawę Twojego stanu.
Pozdrawiam