Czy po takim zabiegu konieczne jest noszenie ortezy?
Badanie MR tkanek miękkich W obrębie proksymalnego odcinka podudzia lewego wzdłuż przyśrodkowej powierzchni strzałki uwidoczniono plynową policykliczną zmianę o wym ok 68x30x15mm,zmiana w łączności z jamą stawu kolanowego,połozona między pęczkiem naczyniowo-nerwowym a strzałką i pod m. płaszczowatym.Obraz MR przemawia za torbielowatym uchyłkiem torebki stawowej/rodzaj torbieli Bakera.Wielokierunkowe uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej z drobną torbielą łąkotkową.Mierna artroza przedziału przyśrodkowego kolana.Wcześniejsza diagnoza po badaniu USG -zakrzepica żył kończyny dolnej lewej,12 m-c terapia xalerto 20mg do lutego b.r. Teraz pod koniec kwietnia 2019 zabieg artroskopii kolana z usunięciem torbieli.Na czym polega sam zabieg,jak długo trwa powrót do pełnej sprawności i jakie ewentualnie mogą wystąpić powikłania. Czy po takim zabiegu konieczne jest noszenie ortezy? Z góry dziękuję za odpowiedź.

MĘŻCZYZNA, 50 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Szanowny Panie, dobrze by było, aby ortopeda który będzie Pana operował dokładnie wyjaśnił przebieg zabiegu i dalsze postępowanie