Czy po tym leku można tyć?

Dzien dobry. cz mozna tyc po breniu leku mozarin biore 2 rano 10.dziekuje

Witam! Po lekach p/depresyjnych może pojawić się niewielki przybór masy ciała. Leki nie są "obdarzone" ładunkiem kalorycznym, wzrost masy ciała jest m.in. wynikiem zwolnienia metabolizmu, zatrzymania wody, złagodzenia gry emocjonalnej. Lepiej zapobiegać niż likwidować nadwagę. Nie wszystkie leki ją powodują - zależy to też od indywidualnego metabolizmu. Przy zaburzeniach lękowych pojawia się tzw. podjadanie i "ciągotki" do słodyczy. Przy likwidacji tego zjawiska ważne jest prawidłowe odżywianie, ale jeszcze ważniejszy wydaje się być ruch (ćwiczenia, biegi, spacery itp.). Wskazane też jest rozważenie zmiany leku. Powodzenia W. Łuczkowski.