Czy to jest u mnie coś poważnego?

Choruje na zapalnie błony naczyniowej oka ,rok temu miałam operacje na zaćmę z komplikacjami. Po operacji miałam wysokie ciśnienie i bóle głowy i oka które później ustąpiły gdy odpoczywałam przez pół roku. Ostatnio oko zaczęło się czerwienić w szczególności na wieczór. Cały czas przy wytężaniu oka przeszkadza mi tak jakby coś migało mi w tym oku. Nie mogę czytać bo bardzo mnie boli oko ,głowa i przy skroni. Często też nie widzę wyraźnie. Czy to jest coś poważnego?

Ważna tez ocena ogólnego stanu zdrowia i badania dodatkowe : morfologia, OB CRP, czynnik reumatoidalny, immunoglobuliny etc do decyzji LEKARZA ! : ? może obserwacja w kierunku choroby autoimmunologicznej ???? Pozdrawiam Zapraszam