Czy to początki schizofrenii u 20-latki?

Witam. Od pewnego czasu doskwieraja mi pewne problemy psychiczne. Jestem bardzo nerwowa,drazliwa,mam straszny brak koncentracji czasami ie wiem co się w około mnie dzieje, brak apetytu, nudności i zmęczenie (potrafię spać 12 godzin i dalej zasypiać Od 5 miesięcy siedzę w domu nie mamy pracy ani żadnych zainteresowań Jedyne co spotkam się z chłopakiem I czasami znajomymi Ale przeszlam też dużo w zyciu, I nadal mam wiele stresów ( np brak pracy) Boję się czy to nie problemy psychiczne związane ze schizofremia Moja babcia od strony taty ( jej mama I siostra miały) Proszę o pomoc. Co to może być?? :(

Witam Panią, miło, że Pani zaufała ABC Zdrowie ale proponowałabym pójść do lekarza psychiatry, do którego nie potrzeba skierowania. Schizofrenia nie jest chorobą dziedziczoną, prawdopodobnie Pani dolegliwości związane są z ogólnopolskim (światowym) lękiem, związanym z Covid 2019 i brakiem pracy. Proponowałabym aby bardziej szczegółowo poszukała Pani pracy i głównie skupiła się na tym zajęciu, ponieważ firmy wielosklepowe jak np. Biedronka, Lidl, stale przyjmują ludzi do pracy. Jeżeli w Pani życiu pojawi się sensowne zajęcie, to prawdopodobnie wszystkie dolegliwości znikną. Proszę więcej przebywać na powietrzu mimo zakazów. Pozdrawiam