Czy to prawda, że chudnie się w kilku miejscach, a nie tylko na brzuchu?

Czy to prawda, że chudnie się w kilku miejscach, a nie tylko na brzuchu? dlaczego odchudzam się i cały czas mam 105 cm w pasie? a waga pokazuje, że chudnę???

Dzień dobry,

to, z których partii ciała spalamy tłuszcz najszybciej jest bardzo indywidualne. Tłuszcz zgormadzony na brzuchu spala się dość powoli, pomóc mogą tu ćwiczenia na całe ciało - biaganie, pływanie, jazda na rowerze - wzmocnią całe ciało, przy okazji powodując równomierne spalanie tkanki tłuszczowej.

Serdecznie pozdrawiam,
Justyna Luty
Dietetyk kliniczny
[url=http://www.justynaluty.pl/]http://www.justynaluty.pl/[/url]

Drogi Panie!

Zdecydowanie tak. Z obserwacji wynika, że proces chudnięcia rozpoczyna się zazwyczaj w tych miejscach, które najmniej tego potrzebują :) Proponowałabym, aby udał się Pan na analizę składu ciała przy użyciu bioimpedancji elektrycznej. W ten sosób będzie Pan mógł określić dokładnie skład ciała i później kontrolować jego zmiany podczas odchudzania. Masa ciała nie jest odpowiednim wyznacznikiem chudnięcia, bowiem dążymy do tego, aby rozbudowywać tkankę mięśniową jednocześnie usuwając tkankę tłuszczową, która zajmuje znacznie mniejszą objętość. Takie analizy można wykonać w gabinetach dietetycznych. Zachęcam, żeby zwrócić uwagę na fakt, iż najbardziej wiarygodne wyniki osiągam badając się na urządzeniu 8-elektrodowym (z elektrodami, do trzymania w dłoniach).

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
http://dietetycznaodnowa.pl

Witam,

rzeczywiście tkanka tłuszczowa na brzuchu jest najbardziej oporna i dlatego waga spada a w centymetrach nic się nie zmienia. Być może właśnie w okolicach brzucha miał Pan najwięcej tkanki tłuszczowej i na jej spalenie trzeba czasu.
Widzę że jest Pan z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Pana na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała i sprawdzę jak rozkłada się tkanka tłuszczowa w Pana ciele. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis. Ważna jest także odpowiednia aktywność fizyczna.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk