Czy uczulenie na nabiał może pojawić się nagle w dorosłym wieku?

Od ponad tygodnia mam swędzącą wysypkę na nogach. Najpierw były to czerwono-różowe plamki, które przerodziły się w krostki. Teraz całe nogi - głównie nad krostkami są w czerwone krosty, strupy. Byłam u lekarza - stwierdziła alergię. Jem ciągle to samo, a ostatnio zjadłam bardzo dużo buraków. Doszliśmy do wniosku że to to. Wysypka zaczęła po kilku dniach ustępować ale znowu się nasiliła - nawet bardziej. Swędzi strasznie od samego początku. Jem bardzo dużo nabiału z litr mleka, do tego sery białe, żółte, jogurty, kefiry itp. Tego nie odstawiałam w ogóle. Ale czy jest możliwe, że teraz wyszło mi uczulenia na nabiał? Mam prawie 30 lat. Że organizm już dłużej nie można znosić tak dużych ilości nabiału? Inne rzeczy z diety wykluczam, bo jak pisałam jem w sumie to samo i nie kojarzę ostatnio jakiś nowości...

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Sprawca zamieszanie niekoniecznie muszą być produkty spożywcze. Zmiany mogły wystąpić także w wyniku zmiany proszku do prania, płynu do płukania, mydła, balsami itp. Jeżeli chodzi o alergię, to mogą one pojawiać się w każdym momencie życia, niekoniecznie objawy muszą być obecne od dzieciństwa.
 Aby postawić rozpoznanie konieczne jest wykonanie badania lekarskiego oraz dokładne zebranie wywiadu.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u dermatologa, można rozważyć również wizytę u alergologa.

Pozdrawiam