Swędzenie całego ciała a spożywanie nabiału

Witam mam pytanie,od dwoch tygodni mam problem ze swedzeniem calego ciala,bez wysypki,czym to moze byc spowodowane,od pewnego czasu wprowadzilem na pierwsze sniadanie jogurt naturalny zmieszany z platkami owsianymi,siemieniem lnianym i suszona sliwka,jem to regularnie juz od 2 miesiecy,gdzie wczesniej nie spozywalem nabialu tak czesto,czy moze to miec jakis zwiazek z tym moim sniadaniem? Moj drugi problem to tez mniej wiecej od dwoch tygodni,w tyle glowy w miejscu gdzie koncza sie wlosy pojawiaj

Jeżeli jest Pan osobą wrażliwą na nabiał jego zwiększone regularne spożycie może wywołać takie objawy jak swędzenie skóry, szorstkość czy wręcz zmiany typu wysypka, wypryski. Najlepiej w takiej sytuacji odstawić nabiał na jakiś czas i obserwować czy dojdzie do zmiany stanu skóry. Jeżeli tak - Pana podejrzenie zostanie potwierdzone - można wtedy wykonać diagnostykę w kierunku ustalenia podłoża nadwrażliwości lub po prostu zrezygnować ze spożywania nabiału zastępując go w diecie innymi produktami. Jeżeli jednak swędzenie nie ustąpi należy się udać do lekarza celem przeprowadzenia odpowiedniej diagnostyki. Polecałabym w tej sytuacji kontakt z internistą, gdyż swędzenie skóry oprócz problemów dermatologicznych jest jednym z objawów schorzeń nie związanych bezpośrednio ze skórą i warto je wykluczyć przed podjęciem leczenia dermtologicznego.