Czy waga płodu jest prawidłowa względem wieku?
Dzień dobry, 08.03 byłam u ginekologa i martwi mnie waga małego. Miesiąc wcześniej 08.02 ważył 523g a na ostatniej wizycie (27 4tc) ważył 826g. Jak widzę na wszystkich grupach i artykułach powinien ważyć ok 1kg. Czy taka waga jest prawidłowa czy powinnam jednak się martwić?

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
przede wszystkim proszę nie sugerować się opisami znalezionymi w sieci, lecz zaufać lekarzowi prowadzącemu ciążę. On najlepiej zna Pani stan zdrowia oraz widzi, jak rozwija się ciąża.
Gdyby ginekolog zauważył jakieś nieprawidłowości w rozwoju dziecka, z pewnością by Panią o tym poinformował. Każda ciąża jest inna i każde dziecko rodzi się z inną wagą. Możliwe są więc rozbieżności. Ważne, że dziecko rośnie i przybiera na wadze. Proszę nie martwić się na zapas i być dobrej myśli.
Zdaniem naszych ekspertów ważniejsze od wagi jest to, czy dziecko rozwija się prawidłowo, a to można stwierdzić na podstawie badania USG. Ponadto proszę pamiętać, że pomiary USG zawierają margines błędu, nawet do 10%.
Takie wypowiedzi naszych ekspertów znajdzie Pani pod poniższymi linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/maly-przyrost-wagi-w-27-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/waga-dziecka-w-27-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/waga-dziecka-w-26-tygodniu-ciazy.