Czy witaminę B12 można brać bez konsultacji z lekarzem?

Witam Czy wit.b12 nie można brać bez konsultacji z lekarzem gdyż można przedawkować, czytałam o tej witaminie i zauważyłam że mam objawy niedoboru, chciałam zakupić tą wit. jednak się zastanawiam czy muszę przeprowadzac badania itp.Pozdrawiam

Witam, wit. B12 jest magazynowana w organizmie i jej niedobory nie występują często, chyba, że stosuje Pani dietę wegańską lub występują problemy z wchłanianiem. Jedynym źródłem wit. B12 są produkty odzwierzęce (mięso, produkty mleczne, jaja, ryby). Jeśli spożywa Pani te produkty i ma Pani niepokojące objawy radzę udać się do lekarza.