Czy wykonać rezonans głowy?

Witam. Nie dawno byłam u neurologa z powodu bóli głowy od stycznia, badanie fizykalne wyszło prawidłowe i diagnoza napięciowe bóle głowy. Czy jeżeli takie badanie wyszło prawidłowe to znaczy, że nic groźnego nie dzieje się w Organizmie? Bardzo się boje guza mózgu. Parę lat temu leczyłam się na nerwice lękową. I teraz przez te bóle głowy i stres znowu powróciła i to jeszcze silniej niż wtedy. Codziennie się stresuje, że jednak coś jest nie tak. Czy wykonać rezonans głowy?

Witam! Ma Pani niedoleczoną nerwicę. Lęk przed ciężką, zazwyczaj śmiertelną chorobą bardzo często pojawia się u osób znerwicowanych. Jeżeli badanie neurologiczne i badania pracowniane wypadają prawidłowo, to bezwzględnie należy szukać przyczyny emocjonalnej. Odpowiednio dobrana psychoterapia, wsparta lekami z grupy SSRI, SNRI lub IMAO, dopuszczalne jest okresowa dołożenie ataraktyków. Proszę zachować spokój i czekać na zadziałanie leków. Powodzenia W. Łuczkowski.