Czy zaćma ma oku z AMD leczonym zastrzykami ma szansę być zoperowana?

Witam, Czy zacma ma oku z AMD leczonym zastrzykami ma szanse byc zoperowana i czy na takie oko mozna pozniej widziec, jesli krotkowzrocznosc jest bardzo wysoka? Czy drugie oko tez nalezy operowac, jesli nie ma na nim zacmy, ale jest duza krotkowzrocznosc? Gdzie w Polsce znajduje sie najlepsza klinika, ktora wykonuje takie zabiegi? Jakie sa szanse na normalne widzenie po takiej operacji?

Tak, oczywiście jest możliwe usunięcie zaćmy mimo obecności AMD. Ocena szans powodzenia ( poprawy ostrości wzroku) i ryzyka zabiegu jest określana po wykonaniu badania okulistycznego przez specjalistę. Zapraszam na badanie. Katarzyna Rusin-Kaczorowska