Czy zakładając aparat stały należy założyć od razu oba łuki?

Czy chcąc założyć aparat stały muszę od razu zakładać oba łuki czy w leczeniu dopuszcza się założenie drugiego łuku np. po pół roku?

Zakładanie aparatu tylko na jeden łuk na dłuższy okres czasu może sprawić, że jeden łuk nie będzie pasował do drugiego - a to może spowodować powstanie lub pogorszenie wady postawy, zaburzenia stawu ksroniowo-żuchwowego lub parafunkcji - zgrzytania zębów. Taka decyzja powinna być poprzedzona dokładnym zbadaniem Pana przypadku. Pozdrawiam

Witam.Zalezy od warunkow-czasem sytuacja wymaga odsroczyc na m-c,dwa zalozenie drugiego luku,ale zakonczenie powinno byc z aparatem na obu szczekach.Pozdrawiam.