Czym spowodowane jest drętwienie łydki?

Mam podczas chodzenia, stawania na palcach uczucie drętwienia z tyłu pod kolanem w łydce, jakby coś rozpychało mi kawałek łydki. Od dwóch tygodni odczuwam ten dyskomfort czym to może być spowodowane?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, podane objawy są dość niespecyficzne i najlepszym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się do ortopedy. Wykluczyć należy przede wszystkim uraz, naderwanie mięśnia i zakażenie, konieczne może się okazać wykonanie badań dodatkowych (RTG, USG).

Nie podaje Pani wieku.jedną z częstych przyczyn mogą być żylaki.
Natomiast to jeden z możliwych wariantów. -przyczyn
Proszę omówić z lekarzem rodzinnym problem.On zbada i zdecyduje o dalszej diagnostyce o ile będzie taka potrzeba..Pozdrawiam