Diagnoza schizofrenii i stosowanie leków

Od 9 lat leczę się na schizofrenię, ale nigdy nie miałem tzw.objawów pozytywnych. Czy lekarz dał właściwe rozpoznanie? Może nie powinienem bezkrytycznie przyjmować przepisanych leków przeciwpsychotycznych? Może moje kłopoty to nie schizofrenia? Unikam towarzystwa, mam trudności z określaniem swojego samopoczucia,nie odczuwam ani nadmiernej radości ani smutku. Czy mam zmienić lekarza? Do tego bardzo się przyzwyczaiłem, nawet uzależniłem tak mi się wydaje. Czy może to być inna choroba?

Trudno na odległość kwestionować diagnozę Pańskiego lekarza, ktory prowadzi Pana od wielu lat. Nie wolno też odstawiać leków na własną rękę. Proponuję, aby wszelkie wątpliwości wyjaśnił Pan ze specjalistą, który Pana prowadzi. Oczywiście może Pan udać się na konsultację do innego lekarza po niezależną opinię. Jednak skoro ma Pan dobrą relację z obecnym lekarzem - dlaczego nie omawiać pytań i wątpliwości wlaśnie z nim? Warto też - oprócz leczenia farmakologicznego - skorzystać z psychoterapii u doświadczonego, wykwalifikowanego specjalisty. Proszę zapytać psychiatrę o możliwości adekwatnej dla Pana psychoterapii lub pomocy psychologicznej.