Dieta dla figury typu gruszka

jaka dieta dla figury typu gruszka? czy powinna obfitować w białko?

Sylwetkę można kształtować odpowiednimi ćwiczeniami, ale tylko w pewnym zakresie. Wprowadzenie zdrowego stylu życia jeszcze w okresie dzieciństwa i dojrzewania będzie w większym stopniu kształtowało sylwetkę, niż w późniejszym wieku. Budowa ciała jest w dużym stopniu uwarunkowana genetycznie. Dietą i ćwiczeniami możemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i budować mięśnie, ale na budowę kośćca w dorosłym życiu mamy ograniczony wpływ. Z czasem gęstość kości po około 30 roku życia będzie systematycznie zmniejszać się. Tempo tych zmian będzie zależało od diety, aktywności fizycznej i syntezy skórnej witaminy D3. Natomiast szeroka miednica nie zmieni sie pod wpływem diety, ani ćwiczeń.
Sposób rozmieszczenia tkanki tłuszczowej jest częściowo uwarunkowany genetycznie i częściowo określony przez równowagę hormonalną (poziom estrogenów i testosteronu). Tak więc nie na wszystko mamy wpływ. Dlatego proszę przede wszystkim skoncentrować się na zdrowym odżywianiu się i aktywności fizycznej, aby cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją.

Są dobre strony budowy ciała w typie gruszka - osoby takie mają lepiej zaznaczoną talię i są mniej narażone na takie choroby jak cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie, choroby serca, itp., wynikające z otyłości brzusznej. Problemem natomiast moga być żylaki nóg.

Sposób obliczenia WHR (współczynnik określający typ otyłości związany z rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej) podaję na www.zdrowadieta.szczecin.pl

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Witam.Najlepiej udać się do dietetyka który przeprowadzi wywiad żywieniowo-zdrowotny.i ułoży odpowiednią diete.
pozdrawiam