Dieta dla nastolatki

Witam! Mam na imię Dominika, mam 12 lat, ważę 52 kg i mam 163 cm wzrostu. Chcę iść na dietę! Najlepiej będzie, gdy będę ważyła 46-48 kg. Wiem, że to nie jest dobre dla mnie, ale nie podobam się sobie. Chcę znaleźć dobrą dietę, ale nie mogę odpowiedniej znaleźć. Proszę, pomóżcie!

Witam,

Twoja masa ciała jest odpowiednia dla wieku i wzrostu. Nie ma żadnych wskazań do przechodzania na dietę, zwłaszcza, że ciągle rośniesz. Drastyczne diety mogą zahamować ten proces. Powinnaś poczekać aż okres dojrzewania się u Ciebie zakończy i dopiero pomyśleć wtedy o diecie. Ale to też tylko w przypadku nadwagi. Samodzielne próby redukcji masy ciała często się kończą rozregulowaniem metabolizmu, co poźniej skutkuje niekontrolowanym tyciem pomimo stosowania diet odchudzających. Zachęcam do zrezygnowania ze słodyczy, słodzonych napojów gazowanych i słonych przekąsek, oraz dużej aktywności fizycznej.