Dieta przy nadżerce w antrum

Witam serdecznie. Po gastroskopii otrzymałam diagnozę, że mam kilka żywoczerwonych nadżerek w antrium (objawy wzdęcia,bóle i ssanie ,przeszkoda w gardle etc.) Jaką dietę najlepiej stosować???? Będę wdzięczna za poradę.

witam, musi Pani unikac i produktów refluksowych- bo moze do niego dojsc-cytrusy, gazowane napoje, alkohol, kofeina (kakao, kawa, herbata) mieta, w duzej ilosci pomidory, a dalje jesc przynajmniej pzrez miesiac wszytko gotowane od warzyw zaczynajac po mieso i ryby, nie jestc tłustych produktów jak tłuste mieso i ozrechy, ziarna, unikac wzdymajacych potraw jak kalafior, fasolka, brokuły, brukselka, roliny straczkowe teraz bób, zdecydownaie weliminowac cukier, nawet bardzo tez z owoców czyli owocoe, jesc co 3-4 godizny i pic min 2 litry wody,

pozdrawiam

Witam. Najistotniejszą rolę odgrywa lekkostrawna dieta.Unikać przede wszystkim tłustego mięsa, wywarów mięsno-warzywnych, tłuszczów zwierzęcych, napojów, które są bardzo zimne lub zbyt gorące, potraw ostrych i smażonych, mocnej kawy, alkoholów, a także i herbaty.Spożywać 5 posiłków dziennie.Owoce i warzywa w postaci gotowanej.
pozdrawiam
Monika Konieczna
twojdietetyk11@wp.pl