Dlaczego mam tą chrypkę?

Czy to nerwica ? Witam. Mam 20 lat. Od lutego zaczelo mi się ciężko oddychać, pozniej okolo maja przeszlo i w czerwcu nawrocilo z podwójna siła. Robilam badania ekg oraz RTG klatki piersiowej , ale nic nie wyszlo. Osluchowo tez wszystko dobrze. Aktualnie nie moge spać bo boje sie ze przestane oddychac do tego czuje ucisk w klatce piersiowej przy oddychaniu caly czas musze kontrolować oddech. Kiedy zasypiam budze sie to biore caly czas wdech i zaczyna mi szybko bic serce. Oprocz tego mam wielka chrypke i nie moge mowic od ponad 2 miesiecy. mialam wykonywane rozne badania i lekarze stwierdzili ze to na tle nerwowym. Na tarczyce mialam badania okolo rok temu, a podstawowe badania z krwi 3 miesiace temu. Czy to na pewno nerwica boje sie ze przestane oddychac.

Szanowna Pani,

przyczyną mogą być zaburzenia lękowe, jeśli nie ma innych przyczyn somatycznych. W takim przypadku wskazana jest psychoterapia jako metoda leczenia, skutecznym paradygmatem jest podejście poznawczo - behawioralne.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś