Do jakiego lekarza zgłosić się, aby zbadać żyły nogi u cukrzyka?

Witam Mój tata jest cukrzykiem i w czerwcu przeszedł operację usunięcia palca u nogi. Lekarz opiekujący się ojcem zasugerował, że należałoby zając się zbadaniem żył nogi i ewentualnym ich udrożnieniem. Bardzo proszę o poradę do jakiego lekarza należy się zgłosić i jaki badania trzeba by przeprowadzić. Dziękuję i pozdrawiam Agata S.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę wykonać USG doppler naczyń kończyn dolnych oraz skonsultować się ze specjalistą chirurgiem naczyniowym.