Drętwienie lewej ręki, kłucia w lewej stronie klatki piersiowej, zaburzenia snu, nudności i kołatanie serca

Witam, od jakiegoś czas zauważyłem, że nękają mnie dziwne dolegliwości a chodzą one parami i sie zmieniają co jakis czas Tj. dretwienie lewej reki kłucia z lewej strony klatki przy oddychaniu , zaburzenia snu paraliż senny nudność, kołatania. Badania krwi ok. ekg ok. psychiatra powiedzial ze to lęki i nerwy, biore spamilan juz miesiąc, tylko dziwne... bo przed tymi atakami nie jestem zdenerwowany czy coś.. nie wiem co o tym myśleć, lekarz rodzinny i psychiatra mowi ze to nerwy. Co robić ? help

Jeśli lekarze wykluczają somatyczne podłoże, oznacza to podłoże nerwicowe. Proszę się zgłosić do psychoterapeuty i pracować nad głębszym, emocjonalnymi i przyczynami lęku. Sama farmakoterapia pozwala niwelować jedynie objawy, nie pomaga jednak w poradzeniu sobie z przyczynami nerwicy. Dlatego zachęcam do podjęcia psychoterapii.

Witam,

jeśli za pośrednictwem badań wykluczył Pan somatyczne przyczyny dolegliwości, to pozostaje Panu skonsultowanie się z psychologiem/psychoterapeutą. Objawy, które Pan opisuje mogą być efektem życia w stresie. Mogą nie być sytuacyjne, a być jedynie wynikiem ogólnej kondycji organizmu. Psychoterapia powinna pomóc Panu uporać się z problemem.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel