Gastritis chronica w wyniku gastroskopii 27-letniej osoby

Witam, proszę o wyjaśnienie wyników gastroskopii. Pierwszą gastroskopie miałem 18.11.2014 DGN: -Krwotoczne zapalenie żołądka -Przepuklina rozoworu przełykowego. Rozpoznanie histopatologiczne: Gastritis chronica: Zapanenie (+) Druga gastroskopia 27.01.2015 -Zapalenie żołądka -Przepuklina rozoworu przełykowego. Rozpoznanie histopatologiczne: Gastritis chronica: Zapanenie (+) ogniskowo (++) Jak rozumieć wyniki? Jako poprawę czy pogorszenie? Przyjmuje Contoloc 40 i gasprid 10 mg.

Lek. Tomasz Budlewski

kontrola nie wskazuje zapalenia krwotocznego, co do reszty konieczna jest konsultacja gastroenterologiczna, być może konieczna będzie modyfikacja leczenia.