Guzek na podbiciu stopy a wizyta u chirurga

Witam.Około trzech miesięcy temu na podbiciu stopy wyskoczył mi guzek max 5 mm. Po jakimś czasie zaczął lekko szczypać. Z czasem się powiększył do ponad 1 cm i stał się naprawdę uciążliwy. Boli coraz bardziej, najbardziej zaraz po przebudzeniu. Dosyć ciężko jest mi trzymać stopę płasko na ziemi, nawet kiedy siedzę. Jest twardy, koloru skóry, z ok 4 mm wgłębieniem na środku. I tutaj moja prośba. Czy mógłby mi pan napisać, jakie badania warto wykonać przed wizytą u chirurga? Dziękuję, pozdrawiam.

Raczej co do badań przed wizytą u chirurga to nie ma potrzeby wykonywać żadnych badań. Chirurg po badaniu fizykalnym z dużym prawdopodobieństwem określi czym jest guzek (prawdopodobnie to ganglion). O dalszym sposobie postępowania powie po badaniu.

Proponuję najpierw udać się do chirurga bez dodatkowych badań , on ew. zadecyduje czy takowe są potrzebne i je ew. zleci!!! zż