Ilość węglowodanów w diecie reducyjnej

Witam ile węglowodanów powinno się spożywać na diecie redukcyjnej 1500 kcal? chodzi mi przeważnie o chleb razowy moje zapotrzebowanie to 2000 kcal mam 29 lat, 170 cm wzrost waga 58 kg
29 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Przede wszystkim proponowałabym stosowanie diety minimum 1600kcal. Deficyt w stosunku do normy będzie wynosił wtedy 400kcal, co w zupełności wystarczy dla stopniowej utraty masy ciała i zapewni możliwość zbilansowania diety pod względem składników odżywczych. Węglowodany powinny stanowić ok 55% dziennej podaży energii, co w przypadku 1600kcal stanowi 220 g węglowodanów .Przykładowo 1 kromka pieczywa żytniego pełnoziarnistego (35g) ma 18 g węglowodanów. Źródłami węglowodanów w diecie powinny być: pełnoziarnisty makaronu i pieczywo, kasze,brązowy ryż oraz warzywa i owoce.
pozdrawiam