Infekcja bakteryjna a antybiotyk Gynalgin

Witam, odbyłam 2 wizyty u ginekologa i dostałam antybiotyk gynalgin na infekcje bakteryjną miałam robioną cytologię i wyszło mi że wszystko jest ok. Minęło 2 miesiące od leczenia a mam wydzielinę z pochwy kremową, czasem lekko żółtawą.Nic mnie nie swędzi ani nie piecze, wydzielina jest bezwonna. Czy to nadal może być niedoleczona infekcja? Współżyję z partnerem w dni niepłodne bez prezerwatywy czy może mnie zarażać jakąś infekcją bezobjawową?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety w ramach porady internetowej nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie jaka jest przyczyna opisanej przez Panią wydzieliny. Może być to bowiem wydzielina fizjologiczna jak i objaw nawrotu infekcji. Sugeruję zatem, by skonsultowała się Pani z lekarzem ginekologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz wdroży właściwe postępowanie. Być może konieczne będzie także leczenie Pani partnera.