Interpretacja wyników przy powiększonych węzłach chłonnych

Od dłuższego czasu mam powiększone węzły uszne i szyjne. Wykonałem badania krwi, prosiłbym o ich interpretację. Wiek: 25 lat. WBC 7,38, RBC 4,57, HGB 13,6, HCT 39,8, MCV 87,1, MCH 29,8, MCHC 34,2, RDW 12,7, RDW-SD 39,6, PLT 155, MPV 11,3, P-LCR 34,2, %NEU 43,4, EOS 2,4, BAS 0,1, LYM 46,3, MON 7,7, W-NEU 3,19, W-EOS 0,18, W-BAS 0,01, W-LYM 3,42, W-MON 0,57, cukier - krew 87,5, białko-C reaktywne 5,8.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przytoczonych wynikach badań przedstawione wartości można uznać za mieszczące się w granicach normy.

U osób młodych po przebytych infekcjach węzły szyjne i uszne mogą utrzymywać się powiększone przez dłuższy czas. Natomiast w razie ich dalszego powiększenia lub wystąpienia dodatkowych, niepokojących objawów - wskazana jest konsultacja z lekarzem. Również warto, mimo prawidłowych wyników krwi, skonsultować się z lekarzem zlecającym badania, ponieważ tylko przy osobistej wizycie można ocenić całościowo obraz kliniczny u pacjenta.

Serdecznie pozdrawiam!