Powiększony węzeł podżuchwowy - czy to już białaczka?

Witam. Dziewięć dni temu zacząłem się robić osłabiony, miałem gorączke, na drugi dzień powiększył mi się węzeł chłonny pod szczęką z lewej strony, miałem katar, i ''coś na gardle" (do dziś mam). Zacząłem więc czytać w internecie, co mi jest, i znalazłem artykuły o białaczce... Czytając, przerażony cały czas myślałem, aby u mnie nie wystąpiła reszta objawów... Jednak zaczęło mnie kłuć w lewym nadbrzuszu i pojawiać się bolesność kości o charakterze prądu, kłucia, raz mocniej, raz lżej :(. Mam chyba powiększony prawy węzeł chłonny, ja mam chyba jakąś nerwice lękową albo hipochondrię, byłem u lekarza, nie dał mi żadnych antybiotyków, stwierdził nieznaczną bladość powłok skórnych, przepisał tylko coś do płukania gardła i zlecił morfologię i OB, oto moje wyniki: WBC 8,05 (4,3-10,0) NEUT 5,82 (1,9-7,5) LYM 1,56 (0,90-4,50) MONO 0,42 (0,1-1,0) EOS 0,04 (0,05-0,50) BASO0,2 (0,0-0,2) LUC 0,18 (0,0-0,4) NEUT% 72,3 LYM%19,4 MONO% 5,2 EOS% 0,5 BASO% 0,3 LUC% 2,3 RBC 5,19 HGB 14,9 HCT 43,6% PLT 365. Bardzo proszę o interpetację wyników, ponieważ boję sie cały czas, że mam białaczke i sprawdzam w internecie. Jeśli miałbym już takie objawy, jak ból kości z powodu białaczki czy powiększone węzły chłonne, to we krwi już byłyby jakieś zmiany chyba...:(
ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Przedstawione powyżej wyniki badań morfologii krwi są prawidłowe. Przy infekcji w obrębie gardła, powiększenie węzła podżuchwowego nie budzi niepokoju - zwłaszcza, że nie jest to typowa lokalizacja dla powiększonych węzłów na tle białaczki. Wszystko na to wskazuje, że jest Pan ofiarą forów pseudomedycznych, których jest pełno w internecie.

Oczywiście moje zdanie nie jest decydujące, tylko lekarza, który Pana badał, i który z Panem zbierał dokładny wywiad. Trudno odnieść się do opisywanych bólów kości - czy były psychogenne, czy np. podczas przechodzenia infekcji wirusowej. Proponuję wyrzucić w ogóle z głowy taką jednostkę chorobową i na spokojnie obserwować swoje dolegliwości (nie sprawdzać np. co 5 minut, czy powiększony jest węzeł chłonny, bo ciągłe uciskanie nie pomoże jego zmniejszeniu), w razie dalszych wątpliwości, czy w przypadku pojawienia się nowych, niepokojących objawów, proponuję udanie się na rutynową wizytę kontrolną do lekarza pierwszego kontaktu.

Serdecznie pozdrawiam!