Jak długo trwa stabilizacja po diecie?

Witam, byłam na diecie 1000 kcal przez 5 miesięcy od czasu do czasu jedząc ,,cheatmeal'' i schudłam 6 kg. Obecnie mam niedowagę. Czy stabiliacja powinna trwać też 5 miesięcy? Nie chciałabym już więcej chudnąć. Czy mogłabym dodawać 100 kcal co 2 tygodnie aby w krótszym czasie dojść do zapotrzebowania? Czy 100 kcal miesięcznie będzie lepszym rozwiązaniem?

Nie da się odpowiedzieć nie znając masy ciała, wzrostu, jadłospisu, rodzaju i częstości podejmowania aktywności fizycznej. Obecnie zaleca się wyjście z fazy redukcji (katabolicznej) poprzez znaczne zwiększenie kaloryczności diety. Proszę skonsultować się z dietetykiem, konieczne będzie ustalenie aktualnego zapotrzebowania energetycznego, ustalenie proporcji makroskładników i odpowiedniej podaży mikroelementów.