Jak mam rozpocząć odchudzanie?

Witam! Mam 13 lat. Jestem chłopakiem, ważę ok. 70 kg, mój wzrost to 158 cm. Jestem gruby... Myślę, że wiecie, o co chodzi. Chciałbym schudnąć, dlatego, że źle się czuję w swoim ciele, w szkole oczywiście mnie wyzywają... Mało się ruszam... Po szkole, czyli ok. 15 godziny, siedzę przy biurku i wkuwam na następny dzień w szkole, schodzi tak do ok. 18., a potem komputer, poza tym nie mam w domu żadnych maszyn do ćwiczeń. A z kolegami nie bardzo się dogaduję, dlatego się z nimi nie spotykam, rzadko kiedy, tj. może 1 raz na miesiąc?

Lubię dużo jeść, nawet jak sobie postanowię, nie potrafię się powstrzymać. Mam 3 fałdki tłuszczu ma brzuchu, bardzo duże, i duże piersi, proszę o pomoc, co mam zrobić, gdzie mogę zażywać ruchu. Teraz jest zima nie ma jak za bardzo się ruszać, w lecie to co innego, wakacje, rower, piłka nożna, ale i tak nie chudnę. Mój plan dnia jest taki, niezmienny: 7-15 - szkoła, 15-19 - nauka, 18-22 - komputer. Proszę jeszcze raz o pomoc. Z góry dziękuję, naprawdę.

13 LAT ponad rok temu

Witam,

przede wszystkim nie powinieneś odchudzać się na własna rękę, zwłaszcza w wieku dojrzewania. Udaj się do dietetyka, który ułoży dietę dobraną do Twojego wieku, masy ciała i dodatkowych dolegliwości. Dodatkowo dietetyk nauczy Cię jak w przyszłości zdrowo się odżywiać i nie doprowadzić do ponownego przybierania na masie ciała.

Powinieneś również uświadomić sobie, jak istotne dla Twoje zdrowia, sylwetki i samopoczucia jest właściwe odżywianie. Dieta odchudzająca nie powinna polegać na restrykcyjnym ograniczaniu podaży kalorii oraz pomijaniu posiłków. Najważniejsza jest regularność oraz odpowiednia motywacja.
Mądra dieta nie jest trudna i nie wymaga wielu wyrzeczeń, a utrata masy ciała jest trwała. Przede wszystkim unikaj diet popularnych, których wynikiem jest efekt jojo, a także brak podstaw zdrowotnych. Wszystko zależy od Twoich chęci, dlatego nie zrażaj się drobnymi niepowodzeniami.

Dodatkowo pamiętaj o aktywności fizycznej, która przyspiesza tempo przemiany materii i pozwala na efektywniejszą utratę masy ciała. O zdrowych nawykach przeczytasz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Jeśli chodzi o ćwiczenia proponuję, abyś wykonywał ćwiczenia nieobciążające stawów np. pływanie. Dodaj do tego spokojny spacer i ćwiczenia na określone partie ciała. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia
Pamiętaj jednak, że na efekty pracy trzeba czekać, czasem nawet kilka miesięcy, jednak nie powinno to zmniejszyć Twojej motywacji.

Pozdrawiam