Jak nawadniać odpowiednio organizm?

Jak najlepiej "od środka" nawilżać i natłuszczać organizm tak, aby mięśnie, tkanki i skóra były jędrne i elastyczne, a nie suche czy "gumowate". Czy chodzi tylko o picie odpowiedniej ilości płynów (wód mineralnych, herbaty, świeżych owoców itd.) czy jednak ważniejsza jest proporcja w diecie ilości wody w stosunku do ilości tłuszczu lub innych składników? Dlaczego np. lekkoatleci mają (z wyglądu) bardzo elastyczną i nawilżoną skórę, a poziom ich tkanki tłuszczowej jest minimalny?

Organizm człowieka jest nieco bardziej skomplikowany i nie możliwości "natłuszczania" go od wewnątrz. Aby mieć ładną skórę, należy ogólnie zdrowo się odżywiać i pić normalne ilości wody (około 1,5 litra dziennie, w zależności od temperatury i wilgotności powietrza oraz aktywności fizycznej).

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
http://dietcoaching.pl/diet-coaching/