Jak odchudzić mięśnie nóg? Pomocy!

Dobry wieczór, mam 16 lat, mierzę 170 cm, a ważę 69 kg. Płeć - mężczyzna. Chciałbym schudnąć w mięśniach u nóg. Tylko jest problem, bo nie wiem jak. Trenuję piłkę nożną 2 razy w tygodniu. Wcześniej nie podejmowałem żadnych prób odchudzania się. W rodzinie to tylko u taty jak dla mnie jest nadwaga, bo waży koło 105 kg (nie wiem czy to jest norma jak u innych). Nie chodziłem nigdzie do lekarzy o porady. Samopoczucie jest dobre, tylko mam problem z tymi nogami :/

Jadłospis mój: w tygodniu: 7:00 rano śniadanie, 10:20 do dwóch kanapek w szkole, 15:30 obiad (wielkość porcji to tak średnio, bo nie jest tego bardzo dużo i nie jest tego mało), 18:30 kanapki tak do 4 kromek chleba (zazwyczaj wędlina + ketchup). Czasami jem też przed spaniem (raz to są kanapki lub czasami specjalność mojej mamy "sugo" makaron + pomidory krojone w średnich ilościach, wszystko gotowane). w weekend: 9:00 śniadanie zazwyczaj (kanapki lub ze dwie-trzy parówki), 15:00 obiad (średni lub trochę większa ilość jedzenia), 18:00 kanapki (do 4 kromek chleba) i przed spaniem (kanapki lub dwie-trzy parówki). Nie choruję na nic. Czekam na odpowiedzi, podpowiedzi. Czy coś da się z tym zrobić, czy raczej nie.

Witam.

Przede wszystkim określenie, czy Twoja masa ciała jest prawidłowa jest dla mnie trudne, bowiem jesteś aktywny fizycznie i prawdopodobnie waga jest spowodowana tkanką mięśniową, a nie tłuszczową, co jest w porządku. Dlatego powinieneś udać się do dietetyka na pomiar składu masy ciała, wtedy będziesz wiedział, czy faktycznie masz nadwagę. Tkanka mięśniowa nie jest szkodliwa i nie powinieneś odchudzać się z jej powodu, wręcz przeciwnie, mięśnie przyspieszają tempo metabolizmu, a tym samym tempo spalania kalorii.

Jadłospis, który podałeś nie jest dokładny, dlatego trudno mi powiedzieć, jakie konkretnie błędy żywieniowe popełniasz, dlatego powinieneś zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i do nich zacząć się stosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.